- Okręgowa Izba Pielęgniarek
i Położnych w Poznaniu

BIP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej OIPiP w Poznaniu organizuje, w ramach integracji członków naszej Izby, WYCIECZKĘ dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych (wraz z drobnym upominkiem) do POCZDAMU – pięknego miasta w Niemczech, 12.05.2024 r.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej OIPiP w Poznaniu organizuje, w ramach integracji członków naszej Izby, WYCIECZKĘ dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych (wraz z drobnym upominkiem) do POCZDAMU – pięknego miasta w Niemczech, 12.05.2024 r.

Z okazji

Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej

OIPiP w Poznaniu organizuje w ramach integracji członków naszej Izby

WYCIECZKĘ

dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych

wraz z drobnym upominkiem    

do POCZDAMU – pięknego miasta w Niemczech

Termin: 12 maja 2024 r. (niedziela)

 

UWAGA !

  1. Warunkiem udziału w wycieczce jest aktywność zawodowa, posiadanie aktualnych danych w rejestrze OIPiP w Poznaniu  oraz opłacanie składek członkowskich na rzecz OIPiP w Poznaniu.
  2. Pierwszeństwo udziału w wydarzeniu mają osoby, które nie brały udziału w poprzedniej wycieczce.
  3. Wycieczka nie jest przeznaczona dla Pań zapisanych do Zespołu ds. Emerytek i Rencistek, dla których przewidziane są inne wydarzenia, o których powiadamiamy na bieżąco.

Zgłoszenie udziału: przyjmuje telefonicznie Sekretariat OIPiP w Poznaniu (tel. 61 8620 950) od dnia 16.04.2024 (wtorek) od godz. 12.00 do wyczerpania miejsc.

Po weryfikacji listy każda z zapisanych osób otrzyma telefoniczne potwierdzenie udziału oraz informacje dotyczące uiszczenia opłaty.

Koszt wycieczki:  200 zł (100 zł opłaca uczestnik, 100 zł pokrywa OIPiP w Poznaniu).

Przy rezygnacji po 30.04.2024 r. koszty wycieczki nie będą zwracane.

 

PROGRAM WYCIECZKI:

godz. 6.30 – zbiórka uczestników

przejazd do Poczdamu i zwiedzanie:

  • Neues Palace – największa i najwspanialsza budowla pałacowa z czasów króla Fryderyka Wielkiego. Jego budowę król zlecił po wojnie siedmioletniej w latach 1763-1769 jako pomnik militarnego zwycięstwa i osobistej chwały. We wspaniałych komnatach i salach goszczono i zabawiano wysokich rangą gości. Sam król prawie nigdy tam nie mieszkał. Spośród 200 pałacowych komnat można zwiedzić ok. 60, wśród nich Salę-Grotę mieszczącą ponad 20 000 minerałów i skamieniałości, Galerię Marmurową i wiele apartamentów gościnnych
  • Pałac Sanssouci – z zewnątrz – letnia rezydencja Fryderyka Wielkiego – Jak już obwieszcza nazwa „sans souci” („beztroski”), znajdująca się od strony pałacowego ogrodu, owa letnia rezydencja miała być przede wszystkim na prywatny użytek króla. Tutaj pragnął zająć się filozofią, muzyką i literaturą, a po śmierci chciał być pochowany w krypcie obok pałacu
  • Park Sannouci – spacer po fragmencie rozległego parku
  • wizyta przy grobie Fryderyka II
  • przejazd do rezydencji Cecilienhoff (z zewnątrz) – spacer wokół letniej rezydencji Hohenzolernów, miejsca spotkania Trumana, Churchila i Stalina (Konferencja Poczdamska)
  • spacer po starówce wraz z czasem wolnym (Kościół św. Piotra i Pawła, Kwartał Holenderski, Brama Brandenburska)
  • przejazd panoramiczny ulicami miasta (min. odbudowany zamek, dzielnica Alexandrovka i inne)

– czas do dyspozycji grupy na deptaku – ok. 2 h

ok. godz. 22.00 – powrót

 

(Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota wycieczki / przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL, opłaty parkingowe i drogowe, podatek VAT)

Na bilety wstępu należy przygotować – normalny: 12 euro; ulgowy: 8 euro.

Każdy z uczestników zobowiązany jest posiadać ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

 

– Serdecznie zapraszamy –

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Instagram