Szkolenia

ul. Grunwaldzka 65
tel. 061 8620 952, 8620 969 – Dział Szkoleń
e-mail: sekretariat@oipip-poznan.pl

1. Po ogłoszeniu wyników przetargu przez MZ na wybór Organizatorów specjalizacji w dziedzinach pielęgniarstwa informujemy, że OIPiP W POZNANIU BĘDZIE ORGANIZATOREM BEZPŁATNEJ SPECJALIZACJI W DZIEDZINIE „PIELĘGNIARSTWA CHIRURGICZNEGO” DLA PIELĘ

Planowane rozpoczęcie listopad – grudzień 2022 r.

Osoby zainteresowane mogą zapisywać się w Systemie Monitorowania Kształcenia.

Bliższych Informacji udziela Dział Szkoleń tel. 506 562 167

2. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu będzie organizatorem kursów specjalistycznych finansowanych ze środków UE w zakresie :

Komunikowanie interpersonalne w pielęgniarstwie dla pielęgniarek i położnych

23.09.2022r. –  16.12.2022r.

Wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego u dorosłych  dla pielęgniarek i położnych

Czas trwania kursu:

I edycja  15.10.2022r. – 15.01.2023r.

II edycja 04.11.2022r. – 27.01.2023r.

III edycja 18.11.2022r. – 30.01.2023r.

Pielęgnowanie pacjenta dorosłego wentylowanego mechanicznie  dla pielęgniarek

07.11.2022r. – 26.01.2023r.

Resuscytacja oddechowo –  krążeniowa noworodka dla pielęgniarek i położnych

04.11.2022r. – 09.12.2022r.

Resuscytacja krążeniowo – oddechowa dla pielęgniarek i położnych

Czas trwania kursu :

I edycja 08.10.2022r. – 07.01.2023r.

II edycja 11.11.2022r. – 25.01.2023r.

W najbliższych dniach podamy termin rozpoczęcia kursu „Wywiad i badanie fizykalne” dla pielęgniarek i położnych –  zaplanowane są 2 edycje.

Według programów kształcenia po zakończeniu zajęć teoretycznych (odbywających się stacjonarnie w siedzibie OIPIP w Poznaniu ul. Grunwaldzka 65), odbywają się ćwiczenia / staże w placówkach stażowych.

Na powyższe kursy już można logować się w SMK .

Uwaga !  Na tym etapie Projekt UE  przewiduje  uczestnictwo pielęgniarki/położnej tylko w  JEDNYM kursie.

Szczegółowych informacji udziela Dział Szkoleń: tel. 506 562 167

Wszystkie informacje dotyczące powyższych szkoleń znajdują się w zakładce PROJEKT 2022

3. OIPiP w Poznaniu informuje o planowanym w miesiącu wrześniu i październiku rozpoczęciu szkoleń specjalizacyjnych dla pielęgniarek

1. Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych  planuje w miesiącu wrześniu i październiku  rozpoczęcie  szkoleń specjalizacyjnych dla pielęgniarek w dziedzinach pielęgniarstwa :
    • Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki
    • Chirurgicznego
    • Pediatrycznego
    • Operacyjnego
    • Internistycznego
    • Opieki długoterminowej

Na ww. szkolenia specjalizacyjne prawdopodobnie będzie możliwość dofinansowania ze środków Ministra Zdrowia.

Osoby zainteresowane mogą się logować w Systemie Monitorowania Kształcenia.

Bliższe informacje – dział szkoleń OIPiP  tel. 506 562 167

2. UWAGA !!! Od dnia 01.07.2017 na kursy dla pielęgniarek i położnych można się zgłaszać wyłącznie poprzez system SMK (System Monitorowania Kształcenia). Szczegółowe informacje: http://nipip.pl/informacja-naczelnej-izby-pielegniarek-poloznych-1-maja-2017-r-zmiany-ksztalceniu-podyplomowym-pielegniarek-poloznych/Poniżej umieszczone są archiwalne wnioski o zakwalifikowanie do kursów.Wniosek o zakwalifikowanie do specjalizacjiWniosek o zakwalifikowanie do kursu kwalifikacyjnego

Wniosek o zakwalifikowanie do kursu specjalistycznego

Wniosek o zakwalifikowanie do kursu dokształcającego

Zaświadczenie o opłacaniu składek

NOWE PROGRAMY SZKOLEŃ PODYPLOMOWYCH DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Uprzejmie informujemy, że Minister Zdrowia zatwierdził nowe programy szkoleń podyplomowych (specjalizacji, kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych) dla pielęgniarek i położnych, które są dostępne pod linkiem:

Komunikat CKPPiP w sprawie w sprawie przedkładania zaświadczeń o ukończeniu kursów specjalistycznych przed przystąpieniem do egzaminu państwowego:

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu jako organizator kształcenia podyplomowego prowadzi ciągły nabór na powyższe szkolenia. Warunkiem organizacji i rozpoczęcia danego rodzaju kursu jest zebranie 20-osobowej grupy chętnych. Osoby zainteresowane prosimy o składanie kart zgłoszeń z załącznikami w Dziale Szkoleń OIPiP w Poznaniu.

KOMUNIKAT NACZELNEJ IZBY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH DOTYCZĄCY EGZAMINÓW SPECJALIZACYJNYCH DLA TYCH, KTÓRZY ROZPOCZĘLI SZKOLENIA SPECJALIZACYJNE POCZĄWSZY OD DNIA 1 LIPCA 2017 R.