- Okręgowa Izba Pielęgniarek
i Położnych w Poznaniu

BIP

Wytyczne dla osób przystępujących do egzaminu w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu – zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS CoV-2

Wytyczne dla osób przystępujących do egzaminu w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu – zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS CoV-2

Wytyczne dla osób przystępujących do egzaminu

w Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu

05 czerwiec , 2020r.

  1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną takich jak: podwyższona temperatura ciała, katar, kaszel.
  2. Zdający, nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub  izolacją w warunkach domowych.
  3. Podczas egzaminu na terenie obiektu OIPiP mogą przebywać wyłącznie:

– zdający

– osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie Komisji Egzaminacyjnej (KE), pracownicy OIPiP inni pracownicy odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości.

  1. Na teren obiektu OIPiP mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).
  2. Wszystkie osoby wchodzące na OIPiP zobligowane są do użycia płynu dezynfekcyjnego do rąk, który umieszczono przy schodach (parter).
  3. Osoby, przystępujące do egzaminu, w czasie oczekiwania na wejście do sali egzaminacyjnej zobowiązane są do zachowania odpowiedniego tzw. dystansu społecznego tj. minimum 2 metry oraz zakrywania ust i nosa.
  4. Przed wejściem na salę egzaminacyjną może być także bezdotykowo wykonywany pomiar ciepłoty ciała uczestników egzaminu. Osoba, u której zostaną zaobserwowane objawy (w szczególności podwyższona temperatura, kaszel lub  katar) wskazujące, że zgłaszający się na egzamin może stanowić zagrożenie związane  z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, nie może przystąpić do egzaminu. Okoliczność ta będzie odnotowywana w protokole egzaminacyjnym z podaniem danych personalnych tej osoby oraz przyczyną niedopuszczenia do egzaminu.
  5. Podczas wchodzenia zdających do sali egzaminacyjnej członek KE dokona identyfikacji zdającego na podstawie przedłożonego dokumentu tożsamości, może także poprosić o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania tożsamości z zachowaniem co najmniej 1,5-metrowego odstępu.
  6. Członkowie KE dodatkowo bezpośrednio przed rozpoczęciem egzaminu poinstruują zdających na temat zasad dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podczas egzaminu, między innymi: przestrzegania zasad nie dotykania dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także higieny kaszlu i oddychania. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu.
  7. Zaleca się aby osoby przystępujące do egzaminu od chwili wejścia na salę egzaminacyjną, aż do momentu jej opuszczenia zakrywali usta i nos .
  8. Jeśli do egzaminu przystępuje zdający chorujący na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie zobowiązany jest poinformować o tym fakcie Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej.
  9. W trakcie egzaminu każdy zdający korzysta z własnego ołówka lub długopisu. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  10. Wszelkie formularze, karty odpowiedzi oraz testy egzaminacyjne rozdają oraz odbierają od zdających wyłącznie członkowie KE . Zabrania się zdającym przemieszczania w tym celu po sali egzaminacyjnej.
  11. Przed rozpoczęciem egzaminu zdający zostaną poproszeni o podpisanie oświadczenia potwierdzającego, ze zapoznali się z wytycznymi dla osób przystępujących do egzaminu .
  12. Na terenie obiektu OIPiP będzie wyznaczone i przygotowane pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania niepokojących objawów chorobowych.
  13. O zastosowanej izolacji Organizator szkolenia informuje właściwą miejscowo stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, zdający powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.
  14. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych  na  stronach  gis.gov.pl  lub  https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.

Opracowanie: na podstawie komunikatu CKPPiP w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Instagram