Szkolenie online pt. “Co grozi za błąd medyczny. Zasady odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej”, 28-29-30.03.2023

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Center For American & European Studies, mam przyjemność zaprosić członków Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu do udziału w szkoleniu pt. “Co grozi za błąd medyczny. Zasady odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej” prowadzonym przez trzy wiodące ekspertki z zakresu prawa medycznego.

DLACZEGO WARTO?

Szkolenie ma na celu przybliżenie problematyki błędu medycznego oraz odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej jaka może być konsekwencją za jego popełnienie. Tematyka ta jest niezwykle interesująca ze względu na fakt, że zagadnienie błędu medycznego leży na pograniczu nauk prawnych i medycznych, i budzi coraz więcej kontrowersji oraz problemów natury praktycznej.

EKSPERTKI

• Monika Urbaniak –  radca prawny, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry i Zakładu Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie medycznym oraz prawie konstytucyjnym.

• Joanna Długosz-Jóźwiak – adwokat, doktor habilitowana nauk prawnych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w prawie karnym, prawie karnym medycznym, prawie wykroczeń, prawie karnym gospodarczym oraz współpracy międzynarodowej w sprawach karnych.

• Agnieszka Wojcieszak-John – doktor nauk prawnych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Prawa medycznego i bioetyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe z zakresu Menedżer w opiece zdrowotnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

KIEDY?

Szkolenie odbędzie się w dogodnym formacie wieczorowym na intuicyjnej platformie Zoom w następujących dniach:

• Wtorek 28 marca 2023 r. godz. 18:00 – 21:30 – odpowiedzialność karna za błąd medyczny
  • Środa 29 marca 2023 r. godz. 18:00 – 20:00 – odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny
  • Czwartek 30 marca 2023 r. godz. 18:30 – 20:30 – odpowiedzialność zawodowa za błąd medyczny

REJESTRACJA

Istnieje również możliwość zapisania się na każde z trzech szkoleń wchodzących w skład cyklu z osobna.

1. Odpowiedzialność karna za błąd medyczny: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/odpowiedzialnosc-karna-za-bad-medyczny
  2. Odpowiedzialność cywilna za błąd medyczny: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/odpowiedzialnosc-cywilna-za-bad-medyczny-praktyczn
  3. Odpowiedzialność zawodowa za błąd medyczny: www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-weekendowe/odpowiedzialnosc-zawodowa-za-bad-medyczny-praktycz

Fundacja Center For American & European Studies działa na zasadach non-profit, zaś wszelkie opłaty służą pokryciu kosztów organizacji praktycznych kursów i konferencji z ekspertami z Europy i Stanów Zjednoczonych.

mgr Marta Motucka

Koordynatorka ds. nauki i rozwoju