Kursy języka polskiego dla pielęgniarek/położnych z Ukrainy

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu zamierza przystąpić do organizacji szkoleń z języka polskiego dla pielęgniarek/położnych – obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24.02.2022 r., zgodnie z zapisami ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U. z 2022 r. poz. 584, poz. 830, poz. 930, poz. 1002, poz. 1087 i poz. 1161 z późn. zm.).

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o kontakt z sekretariatem OIPiP w Poznaniu – tel. 618620-950 lub drogą elektroniczną na adres mailowy sekretariat@oipip-poznan.pl (imię, nazwisko, zawód, adres zamieszkania, ewentualnie miejsce pracy).

Po otrzymaniu akceptacji wniosku przez Ministra Zdrowia na pozyskanie środków finansowych oraz zebraniu grupy uczestników, w II połowie sierpnia nastąpi rozpoczęcie kursu w zakresie nauki języka polskiego dla obywateli Ukrainy – pielęgniarek i położnych – przybywających do Polski po 24.02.2022 r.

Szczegółowe informacje dostępne będą na stronie internetowej izby oraz w sekretariacie, w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu ul. Grunwaldzka 65.