Komunikat w sprawie akcji protestacyjnej pracowników medycznych w dniu 11.09.2021r.

1. Powołano Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy, który tworzą przedstawiciele związków zawodowych i samorządów.
  2. W akcji protestacyjnej udział biorą: lekarze, pielęgniarki i położne, ratownicy medyczni, aptekarze, diagności laboratoryjni i fizjoterapeuci.
  3. Protest odbędzie się w Warszawie dnia 11 września 2021r. w godzinach 11.00 – 16.00 (sobota).
  4. Przejazd do Warszawy autokarami, które zapewniają związki zawodowe i okręgowe izby.
  5. Gadżety typu: koszulki, czepki, parasole, banery – zapewniają okręgowe izby.
  6. Pielęgniarki i położne zatrudnione w podmiotach leczniczych (szpitale; POZ – rodzinne, środowiska nauczania i wychowania, tzw. „praktyki”; opieki długoterminowej, ZOL; ZOP) i innych placówkach zapraszamy do udziału w akcji protestacyjnej.
  7. Osoby chętne prosimy o dokonanie zgłoszenia w Sekretariacie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu tel. 61 8620 950 lub mailowo: sekretariat@oipip-poznan.pl do dnia 03.09.2021r. podając: imię i nazwisko, numer telefonu i miejsce pracy. Przybliżona godzina wyjazdu do Warszawy – godz. 7.30. Dokładna godzina i miejsce wyjazdu będą ustalone po 03.09.2021r. i podane do wiadomości w kolejnym komunikacie.
  8. Od liczby zgłoszeń uzależniona jest wielkość i liczba autokarów.
  9. Zachęcamy do licznego udziału, gdyż w jedności siła. „PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE MÓWIĄ DOŚĆ!”.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i zapytań prosimy o kontakt z Sekretariatem OIPiP w Poznaniu.