IV edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej WYZWANIA NAUKOWE I ZAWODOWE WE WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE, 15-17.04.2021, Kielce

Mam zaszczyt zaprosić do udziału w IV edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej WYZWANIA NAUKOWE I ZAWODOWE WE WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE organizowanej przez Instytut Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przy współudziale Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego Oddział Kielce i Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego Oddział Kielce.

Celem Konferencji jest prezentacja najnowszych wyników badań naukowych i dyskusja dotycząca perspektyw i kierunków rozwoju współczesnego pielęgniarstwa, a także wymiana doświadczeń w zakresie postępów w praktyce pielęgniarskiej oraz problemów związanych ze zdrowiem i chorobą w aspekcie interdyscyplinarnym.

Tematem obrad będą: pielęgniarstwo w perspektywie globalnej, zasoby ludzkie i środowisko pracy pielęgniarki, opieka kliniczna i bezpieczeństwo pacjenta, rozwój kompetencji i roli zawodowej pielęgniarek, a także historia i etyka pielęgniarstwa.

Organizatorzy Konferencji  żywią nadzieję, iż będzie ona  doskonałą okazją do wymiany doświadczeń przedstawicieli różnych dziedzin nauki i środowisk pielęgniarskich.

Konferencja odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2021 roku w Kielcach w trybie częściowo zdalnym. Wykłady będą transmitowane do uczestników z budynku Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, mieszczącym się  przy ulicy IX Wieków Kielc 19A.

Szczegółowe informacje o organizowanej konferencji dostępne są na stronie https://piel.ujk.edu.pl.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego Konferencji serdecznie zapraszam.

Z poważaniem

dr hab. n. o zdr. Dorota Kozieł, prof. UJK Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Komitetu Organizacyjnego IV Konferencji Naukowo-Szkoleniowej  WYZWANIA NAUKOWE I ZAWODOWE WE WSPÓŁCZESNYM PIELĘGNIARSTWIE