Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 7.04.2020r.

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS

1. Przygotowane zostały dwa apele (w załączeniu) dotyczące pielęgniarek i położnych:

2. NIPiP zwróciła się do Naczelnej Izby Aptekarskiej z prośbą o zaapelowanie do farmaceutów o obsługę w aptekach poza kolejnością pielęgniarek i położnych za okazaniem ważnego dokumentu, np. PWZ. W załączeniu przekazujemy Komunikat NRA w tej sprawie.

3. Wystosowane zostało do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego pismo, w którym NIPiP poparła propozycję Krajowej Izby Fizjoterapeutów dotyczącą włączenia się fizjoterapeutów do wsparcia pielęgniarek, lekarzy i ratowników medycznych podczas występującej epidemii w opiece nad pacjentami z COVID-19.

4. Przekazujemy przygotowane przez European Commission zestawienie działań realizowanych na poziomie UE w związku z pandemią COVID-19, stan na dzień 6 kwietnia 2020 r. (zestawienie w załączeniu)

5. Przygotowany został monitoring aktów prawnych wg stanu na dzień 7 kwietnia br. (w załączeniu)

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP