Uhonorowanie Pielęgniarki Odznaką „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”

W dniu 19 sierpnia 2021r. gościliśmy w siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i  Położnych w Poznaniu Wojewodę Wielkopolskiego Pana Michała Zielińskiego, który wręczył Pani Małgorzacie Salamon – Pielęgniarce Oddziałowej Oddziału Zakaźnego Wielospecjalistycznego Szpitala im J. Strusia, Odznakę „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia” przyznaną przez Ministra Zdrowia na wniosek Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w  Poznaniu i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

W uroczystości uczestniczyły: Naczelna Pielęgniarka Szpitala – Pani Izabela Kuraś, Przełożona Pielęgniarek – Pani Agata Gawłowska oraz przedstawiciele Prezydium ORPiP w Poznaniu.

Był to szczególny moment podziękowań dla pielęgniarek / pielęgniarzy za wkład pracy w organizację, działanie, a teraz reorganizację związaną z powrotem do funkcjonowania Szpitala już nie jako jednoimiennego, a wielospecjalistycznego sprzed pandemii. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i było okazją do rozmów o problemach ochrony zdrowia, a zwłaszcza pielęgniarek i położnych w tym systemie. Zarówno Pan Wojewoda, jak i członkowie Prezydium wyrazili wolę ściślejszej współpracy w powyższym zakresie.

Teresa Kruczkowska

Przewodnicząca ORPiP w Poznaniu