Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 3.04.2020 r.

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane
i zatwierdzone przez MZ i GIS.

1. NIPiP zwróciła się do Premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o jak najszybsze wdrożenie procedury cyklicznych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla pielęgniarek i położnych. (pismo w załączeniu)
  2. NIPiP zwróciła się do Głównego Inspektora Sanitarnego z zapytaniem o wytyczne dotyczące wykonywania testów molekularnych dla pielęgniarek i położnych. Odpowiedź oraz zalecenia GIS przekazujemy w załączeniu.
  3. Przekazujemy informację Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek
    Położnych w sprawie rozwiązań legislacyjnych dotyczących możliwości kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych z wykorzystaniem metod online. (informacja w załączeniu)
  4. Przygotowane zostały kolejne rekomendacje przekazane przez Departament Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia do stosowania przez pielęgniarki i położne wykonujące świadczenia zdrowotne:
  1. Monitoring aktów prawnych wg stanu na dzień 3 kwietnia br. (w załączeniu)

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP