Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 20 kwietnia 2020 r.

1. NIPiP wystosowała do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego prośbę
    o opracowanie zaleceń dotyczących organizacji udzielania świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarki w izolatoriach.
  2. NIPiP zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o przedstawienie stanowiska dotyczącego możliwości przeprowadzania postępowań konkursowych na stanowiska kierownicze w podmiotach leczniczych nie będących przedsiębiorcami w związku z aktualną sytuacją epidemiczną.
  3. Przekazujemy Zarządzenie Prezesa NFZ w sprawie warunków udzielania
    i rozliczania w 2020 r. dofinansowania informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne
    . (zarządzenie w załączeniu)
  4. Przekazujemy informację Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej w sprawie udzielania przez adwokatów bezpłatnej pomocy prawnej pracownikom ochrony zdrowia, którzy zostali powołani decyzją wojewody do zwalczania COVID-19. (pismo NRA w załączeniu)
  5. Przygotowany został monitoring aktów prawnych wg stanu na dzień 20 kwietnia br.

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP