Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 14.04.2020r.

Uwaga! W związku z dużą aktywnością różnych organizacji i instytucji zamieszczających na swoich stronach wytyczne, procedury, standardy i inne związane z epidemią koronawirusa informujemy, że na stronie NIPiP oraz OIPiP zamieszczane są aktualne i wiarygodne informacje skonsultowane i zatwierdzone przez MZ i GIS.

1. NIPiP zwróciła się do Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o zwiększenie finansowania świadczeń zdrowotnych realizowanych na rzecz pacjentów w zakresie opieki paliatywnej domowej, opieki długoterminowej domowej i stacjonarnej oraz pacjentów wentylowanych mechanicznie.

W związku z tym, iż NFZ nie odniósł się do wszystkich wymienionych przez nas zakresów świadczeń, NIPiP będzie ponownie interweniować w tej sprawie.

W załączeniu pismo NIPiP oraz odpowiedź NFZ.

2. Przygotowany został monitoring aktów prawnych wg stanu na dzień 11 kwietnia br. (w załączeniu)

Zespół Zarządzania Kryzysowego NIPiP