- Okręgowa Izba Pielęgniarek
i Położnych w Poznaniu

Poznań

Terminarz

VI Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii „Pielęgniarstwo operacyjne – profesjonalny projekt multidyscyplinarny” 15-16.09.2022 r., Poznań

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy!

Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w spotkaniu naukowym kierowanym do pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych pod tytułem:

VI Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii

„Pielęgniarstwo operacyjne w czasie
pandemii – profesjonalny projekt multidyscyplinarny”

 Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 15-16 września 2022 r.
w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu

 

Spotkanie jest organizowane przez Pielęgniarki i Położne Operacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Zespół Pielęgniarek Operacyjnych OIPiP w Poznaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej.

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach oraz zapoznać się z tym, jak zmienia się nasza praca w zmieniających się warunkach geopolitycznych.

Na VI już Konferencji przedstawimy pracę pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych w warunkach po pandemicznych.  Poruszymy ważne tematy z zakresu chirurgii ogólnej i rekonstrukcyjnej nie tylko z powodów onkologicznych.  Nie zapomnimy również o nowościach, jakie na rynku pielęgniarstwa operacyjnego w onkologii wydarzyły się w minionym okresie.

Przedstawimy również zagadnienia z zakresu Prawa Zamówień Publicznych, które niezmiennie cieszą się popularnością, oraz poruszymy temat zdarzeń niepożądanych, występujących na bloku operacyjnym w kontekście naszej codziennej pracy. Nie zabraknie tematu współpracy bloku operacyjnego z centralną sterylizacją, jak zawsze budzącego wiele emocji. Postaramy się odczarować współpracę Centralnej Sterylizacji z  Blokiem Operacyjnym.

Konferencja będzie miała formułę stacjonarną.

Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta. Zachęcamy do współpracy i dzielenia się własnymi doświadczeniami z koleżankami i kolegami z całej Polski.

 

Zapraszamy do Poznania!

Rejestracji można dokonać poprzez formularz na stronie https://www.kpielowo.pl/rejestracja

Komitet Organizacyjny:

Anna Czapla – Wielkopolskie Centrum Onkologii, Poznań
anna.czapla@wco.pl, tel. 604 799 823

Jolanta Plens-Gałąska – Szpital Św. Rodziny, Poznań
jolapg@wp.pl tel. 608 658 027