Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPiP podjęte w dniu 29.01.2021r.

Działania Zespołu Zarządzania Kryzysowego NIPIP

1. Pismo skierowane do Ministra Zdrowia w sprawie przyznania dodatkowego wynagrodzenia za pracę określonym grupom personelu medycznego w związku ze zwalczaniem epidemii COVID-19 (załącznik1) oraz otrzymaną odpowiedzią (załącznik2).
  2. Pismo skierowane do Prezesa Rady Ministrów (załącznik3) i Ministra Zdrowia (załącznik4) w sprawie przyznania świadczenia specjalnego rodzinom pielęgniarek i położnych, które zmarły w wyniku zakażenia się wirusem SARS-CoV-2.
  3. Pismo skierowane do Ministra Zdrowia w sprawie udzielenia informacji publicznej na temat wyników prac Zespołu do spraw opracowania propozycji zmian w ustawie z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (załącznik5).
  4. Opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie standardu organizacyjnego opieki zdrowotnej w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii – https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12342908
  5. Aktualizacja aktów prawnych (załącznik6).